Pierwsza giełda kryptowalutowa wspierana przez Bank Centralny w Zatoce Perskiej już w 2019 roku

Dwóch weteranów blockchain przygotowuje się do uruchomienia pierwszej licencjonowanej przez Bank Centralny instytucji do wymiany kryptowalut.

Jak ujawnia CoinDesk, firma Rain Financial, dotychczas będąca jedynie w „piaskownicy regulacyjnej” Banku Centralnego Bahrajnu, otworzyła już publiczną listę oczekujących. Założony przez saudyjskiego konsultanta blockchaina Abdullaha Almoaiqela i egipskiego inwestora Yehia Badawy, wraz z ich partnerami biznesowymi, Josephem Dallago i AJ Nelsonem, Rain Financial zamierza zaoferować zarówno pośrednictwo dla detalicznych krypto-inwestorów, jak i platformę instytucjonalną na wzór Coinbase Pro w Dolinie Krzemowej.

Spośród pięciu innych giełd, będących również w sandboksie Banku Centralnego Bahrainu, to właśnie Rain ma największe szanse na rozpoczęcie pełnej działalności od 2019 roku.

„Unikalne w Rain jest to, że są najbardziej zaawansowani i najbliżsi ukończenia projektu”-Khalid Saad, CEO of Bahrain Fintech Bay

Taki podmiot mógłby przyciągnąć nowe zasoby. Obecnie wielu mieszkańców Zatoki Perskiej jest oficjalnie zaangażowanych w rynek kryptowalut, chociaż to Dubaj był pionierem zastosowania technologii blockchain w „inteligentnych miastach”.

Założyciel Cumberland Mining- Mike Komaransky, programista Bitcoin Core Jimmy Song i współzałożyciel portfela BRD Aaron Lasher, zainwestowali w startup w Bahrajnie (Rain nie chciał jednak zdradzić jaka to była kwota).

Rain nie jest pierwszą giełdą kryptowalut w regionie. Znanym lokalnym graczem jest BitOasis, portfel i giełda w Dubaju założona w 2014 roku.
Podczas gdy BitOasis skupił się na budowaniu aktywnej bazy użytkowników wśród inwestorów detalicznych, założyciele Rain spotykali się z instytucjonalnymi graczami w całym regionie, od bankierów po organy regulacyjne, szukając ich wsparcia.

Eksperci uważają, że szanse na sukces platformy Rain są dość wysokie. Khalid Saad, dyrektor generalny Bahrain Fintech Bay, powiedział CoinDesk, że Rain ma potencjał, by stać się pierwszą oficjalnie regulowaną giełdą kryptowalutową w regionie. Przekonują, że w wysoko rozwiniętym sektorze finansowym Bahrajnu widzą ogromny potencjał. Dzięki 3 milionom użytkowników Internetu oraz bogactwie drzemiącym w tym kraju ma on szanse stać się poważnym graczem na rynku kryptowalutowym w rejonie Zatoki Perskiej.

Dodaj komentarz